15 zdravotních účinků zeleného čaje pro ženy!

Zelený čaj je jedním z nejcennějších druhů čaje na světě. Díky nízkému obsahu kofeinu je nápoj vynikajícím ranním nápojem pro ty, kteří chtějí dosáhnout zvýšení energie bez adrenalinového spěchu, ke kterému může dojít u nápojů s vysokým obsahem kofeinu, jako je káva nebo energetické nápoje.

Tento čaj pochází z Číny, kde se šíří celou východní Asií jako jeden z nejcennějších nápojů a je součástí tradic východu. Nyní si lidé z celého světa užívají tento čaj a zažívají jeho dobré zdravotní účinky díky pití.

STIMULUJÍCÍ ÚČINEK

Ať už jste matka tří dětí nebo jen zaneprázdněná žena, která nemá svůj den, je tento čaj vaší přirozenou volbou, protože vás okamžitě probere. Protože obsahuje kofein, dá vám ranní dávku, která se obvykle získává z kávy. Dobrou zprávou je, že tento typ čaje má výrazně méně kofeinu než jiné nápoje. To znamená, že se po pití nebude mít žádné nežádoucí vedlejší účinky.

BOJUJE PROTI RAKOVINĚ

Tento typ čaje je velmi bohatý na antioxidanty a zejména na Epigallocatechin gallate – jeden z nejsilnějších známých antioxidantů. Antioxidanty bojují proti oxidačnímu poškození způsobenému volnými radikály, což je jedna z hlavních příčin nemocí a buněčných mutací. Neustálé pití tohoto čaje ukázalo pokles růstu různých nádorů.

BOHATÝ NA ŽIVINY

Protože je tento čaj zcela přirozený a nezpracovává se pomocí chemických látek, jako sodovky a jiné nápoje, má většinu svých živin neporušenou, když se k vám dostane. Listy čaje Camellia sinensis jsou velmi bohaté na fytonutrienty, které mohou denně zvyšovat příjem vitaminů.

NIŽŠÍ RIZIKO CHOROB SRDCE

Tento konkrétní čaj je pro vaše srdce velmi zdravý. Může předcházet různým kardiovaskulárním onemocněním a snížit riziko mrtvice. Během studií bylo u jedinců, kteří neustále pili šálky tohoto čaje, zjištěno, že mají o 31% nižší riziko úmrtí na nemoci související se srdcem. Tento čaj snižuje špatný cholesterol v krvi. Snížený cholesterol chrání srdce a cévy před tím, že lipidy ulpí na jejich stěnách. Příjem tohoto čaje vyrovnává hladinu dobrého (HDL) a špatného (LDL) cholesterolu.

LEPŠÍ POSTAVA

Ženy jsou obzvláště citlivé na to, jak vypadají. Pokud jste jednou z nich, budete rádi, když se dozvíte, že zelený čaj vám může pomoci zhubnout a udržet tělo v kondici. Ve studiích se ukázalo, že denní příjem tohoto čaje výrazně snižuje tělesný tuk. Ti, kteří pijí čaj Camellia sinensis, mají pravidelně nižší hmotnost než dříve, než se stal součástí jejich každodenní stravy. Je to kvůli vlastnostem čaje podporujícím metabolismus.

CHRÁNÍ MOZEK

Jednou z nejdůležitějších výhod tohoto čaje je ochrana mozku před kognitivním poškozením, které vede k Alzheimerově a Parkinsonově chorobě. Alzheimerova choroba je spojována se změnami paměti a myšlení. Dodnes na to neexistuje žádný lék. Antioxidanty, které se nacházejí v čaji, však mohou snížit pravděpodobnost vzniku Alzheimerovy choroby, protože se zdá, že se na nemoci podílí oxidační poškození. Pokud jde o Parkinsonovu chorobu, účinek čaje se zdá být podobný. Bohaté hladiny polyfenolu v tomto čaji mohou chránit buňky a zejména neurony před neurotoxiny v životním prostředí. To snižuje pravděpodobnost, že se někdy v životě objeví Parkinsonova nemoc.

ZDRAVÍ A OCHRANA ÚST

Čaj Camellia sinensis má uvnitř silné antibakteriální látky, které ničí špatné bakterie a houby. Bakterie je jednou z hlavních příčin dutin, zápachu z úst a jiných problémů s ústy. Pití tohoto čaje pravidelně snižuje výskyt zánětu dutin, zápach z úst a další nežádoucí orální problémy.

STABILIZUJE KREVNÍ CUKR

Ti, kteří mají vysokou hladinu cukru v krvi nebo genetickou predispozici k diabetu typu 2, se mohou k tomuto čajI obrátit o pomoc. Vzhledem k silným flavonoidům uvnitř tohoto čaje, játra produkují méně glukózy. To přirozeně reguluje hladinu cukru v krvi, což je skvělé pro ty, kteří mají vysoké množství cukru v krvi. Lidé, kteří mají predispozici k diabetu 2. typu, mohou mít prospěch z pravidelného pití čaje. Čaj z Camellia sinensis výrazně snižuje riziko tohoto typu diabetu, jak bylo prokázáno ve výzkumu.

POSÍLENÍ KOSTÍ

Kosti jsou důležité pro fungování celého těla, a ještě důležitější pro ženy po menopauze. Tento čaj zvyšuje kostní hmotu a chrání kostní tkáň před odumřením.

POSÍLENÍ IMUNITY

Náš imunitní systém je naše ochrana před bakteriemi a viry. Během zimy, kdy bakterie číhají kolem, přináší pravidelné pití zeleného čaje zdravé zdraví bez příznaků chladu a chřipky. Vysoký obsah vitamínu C v tomto čaji pomáhá zlepšit imunitní funkci spolu s mnoha flavonoidy, které zvyšují účinky tohoto vitamínu.

VYPADÁTE MLADŠÍ

Protizánětlivé a antioxidační účinky tohoto čaje chrání různé orgány, včetně kůže, před stárnutím. Ti, kteří používají extrakt tohoto čaje externě a berou zelený čaj, pravidelně zvyšují elasticitu pokožky a vypadají mladší ve vyšším věku.

NÍZKÝ PŘÍJEM CUKRU

Pokud chcete konzumovat skvělý ranní nebo dopolední nápoj bez všech přidaných kalorií, s tímto čajem jste na dobrém začátku. Tento čaj přirozeně obsahuje nulové kalorie a skvěle chutná bez přidaného cukru. Pokud jste zvyklí na pití sladkých nápojů, může vám chvíli trvat, než si zvyknete na velmi příjemnou, ale mírně kyselou chuť tohoto nápoje. Když se tak však naučíte, oceníte jedinečnou chuť a vůni tohoto čaje. Jen se ujistěte, že jej připravujete sami nebo kupujete bez přidaného cukru, protože některé verze zeleného čaje v obchodě mají přidaný cukr navíc.

DLOUHÝ ŽIVOT

Zelený čaj je jedním z potravin a nápojů, které je tradičně spojeno s delší životností ve východní Asii, odkud pochází. Dlouhodobé studie účastníků po mnoho let zjistily, že pití tří až čtyř šálků čaje denně snižovalo úmrtnost lidí, a zejména žen.

VELKÁ PRODUKTIVITA

Vzhledem ke kofeinu uvnitř a antioxidantům vám pití tohoto čaje brzy ráno nebo když se během dne budete cítit unavení, učiní ještě produktivnější než konzumace jiných nápojů. Na rozdíl od jiných vysoce kofeinových nápojů může tento čaj zvýšit vaši produktivitu bez nadměrné nervozity nebo nespavosti.

LEPŠÍ RELAXACE

Jednou z výhod zeleného čaje je jeho uklidňující účinek. Ačkoli kofein uvnitř tohoto čaje je povzbuzující, listy obsahují také kyselinu L-theaninovou. Tato kyselina funguje jako neurotransmiter v mozku a signalizuje neuronům, aby vytvořily více alfa vln. K této indukované alfa-vlnové generaci v mozku obvykle dochází během prvních stadií meditace se zavřenýma očima nebo při relaxaci.

PŘÍPRAVA ČAJE

Existuje jednoduchý způsob vaření čaje. Pokud chcete získat co nejvíce zdravotních výhod čaje a jeho nejlepší chuť, při vaření se řiďte několika jednoduchými pokyny. Zelené listy nebo čajové perly můžete zalít vodou, která je mírně pod bodem varu.

Použijte jednu čajovou lžičku na šálek čaje. Pokud ponoříte listy do vroucí vody nebo jej vaříte, může později chutnat hořce. Pokud již voda vařila, nechte ji chvíli vychladnout, aby dosáhla ideální teploty. Čaj po dobu tří minut zalijte a zkontrolujte, zda je pro vás ta správná chuť. Pokud jej potřebujete silnější, ponechte jej ještě dvě minuty. Když je chuť pro vás dobrá, můžete scedit listy a vychutnat si čaj.

ZÁVĚREČNÉ SHRNUTÍ O VÝHODÁCH ZELENÝCH ČAJŮ PRO ŽENY

Zelený čaj prospívá mnoha orgánům a systémům v těle. Staří Číňané toto tajemství znali a tento čaj pečlivě kultivovali, aby ho přivedli k našemu věku. Nápoj je stejně populární jako dřív a pomáhá milionům lidí cítit se během dnů lépe a energičtěji.

Pokud jste zvyklí pít nápoje s příchutí cukru, možná zjistíte, že chuť tohoto čaje je trochu divná, ale časem se můžete naučit ocenit, a dokonce i toužit po jeho chuti. Tento úžasný čaj si můžete zakoupit v baleních jako sušené listy, nebo ho vařit s čajovým sáčkem. Ať už je způsob použití jakýkoli, tento čaj způsobí, že vypadáte a cítíte se mladší než dříve.

zdroj: powerofpositivity.com