11 přírodních nápojů, které posilují plíce a bojují proti virům

Respirační viry jsou velmi časté, a přestože se mohou vyskytovat po celý rok, jsou častější v chladných měsících. V tomto článku navrhujeme některé nápoje, jejichž složky obsahují živiny, které jsou velmi užitečné při posilování plic a zvyšování obranyschopnosti.

Smíšené koktejly, které uvádíme níže, v kombinaci se zdravou stravou nám mohou pomoci posílit plíce a bojovat proti virům díky jejich bohatosti na živiny.

První nápoj: Složení: 1 sklenice čerstvě vymačkané pomerančové šťávy, 2 ředkvičky, 2 lístky řeřichy, 2 cm zázvoru, 1 stonek celeru a šťáva z jednoho citronu. Pijte jeden denně.

Druhý nápoj: Složení: 1 červená řepa, 2 mrkve, 1 sklenice kokosového mléka, 1 lžíce citronové šťávy.

Třetí nápoj: Složení: 150 ml odstředěného mléka, 1 velké jablko, 1 banán. Jablko pomáhá zlepšit funkci plic a střev. 

Čtvrtý nápoj: Složení: 1 plátek ananasu, 1 banán, 1 lžíce chia semínek, 3 lžíce kokosového oleje, 250 ml kokosového mléka, špetka kurkumy a špetka skořice. Kurkuma má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

Pátý nápoj Složení: 10 jahod, 1 červená řepa a 1 sklenice pomerančového džusu.

Šestý nápoj: Složení: 1 čerstvá okurka, 2 stonky celeru, šťáva z jednoho citronu, půl lžičky mletého zázvorového prášku, 2 lžičky prášku kurkumy, 150 ml vody.

Sedmý nápoj: Složení: 1 jablko, 2 mrkve, 1 zralé rajče, 1 sklenice vody a lžíce citronové šťávy. Obsahuje vitamíny A, C, B a K a je bohatým zdrojem antioxidantů a minerálů.

Osmý nápoj: Složení: 2 kiwi, 2 mrkve, 1 lžíce lněného semínka, 1 lžíce řeckého jogurtu a lžička medu. Živiny v jogurtu stimulují funkci plic.

Devátý nápoj: Složení: 1 červená řepa, 2 okurky, 40 gramů špenátu a 2 čerstvé lístky máty.

Desátý nápoj: Složení: 1 střední mrkev, 4 mangoldové listy, 1 citronová šťáva, 250 ml vody a lžička medu. Švýcarský mangold obsahuje hořčík, který pomáhá chránit před záněty a relaxovat plíce.

Jedenáctý nápoj: Složení: 70 gramů ovesných vloček, 200 ml grapefruitového džusu, 2 lžičky zázvorového prášku a lžička medu.

zdroj: rimedio-naturale.it