17 rostlin, které můžete pěstovat v květináčích naplněných vodou

Komu se nelíbí mít dům plný rostlin? Kromě čištění vzduchu a relaxace prostředí dávají rostliny našemu domovu i estetický nádechAle pokud nemáte balkon nebo zahradu, výběr rostlin, které se budou udržovat kolem domu, se hodně snižuje.

V tomto článku navrhujeme některé rostliny, které můžete chovat v květináčích naplněných vodou a které vydrží dlouho. Rostliny samozřejmě nebudou potřebovat půdu ani vodu.

Tato technika se nazývá hydrokultura a lze ji použít na mnoho různých rostlin. Níže v zásadě vysvětlíme, jak na to.

Prvním krokem je odstranění rostliny z květináče, přičemž dávejte velký pozor, abyste nepoškodili kořeny.

Umístěte rostlinu do nádoby naplněné vodou přes noc při pokojové teplotě. Poté kořen opláchněte velkým množstvím vody, abyste odstranili stopy půdy.

Do skleněné nádoby vložte trochu jílu, poté vložte rostlinu, přidejte vodu a tekuté hnojivo, aby kořen mohl absorbovat všechny živiny.

Zebrina. Tato oblíbená pokojová rostlina je velmi dekorativní a může dokonale růst ve vodě.

Papyrus. Staří Egypťané ji používali jako povrch pro psaní, ale dnes se tato rostlina pěstuje hlavně pro okrasné účely. Může být uchováván ve vodě.

Potus. Tropická rostlina, která je také jednou z nejběžnějších pokojových rostlin. Perfektně se přizpůsobuje pěstování ve vodě: stačí dát větvičku do hrnce plné vody a počkat, až se zakoření.

Spathiphyllum. Tuto rostlinu lze pěstovat ve vodě a vytváří krásné zelené listy a krásné bílé květy.

Aglaonema. Rozšířená pokojová rostlina, dokáže dokonale přežít ve vodě.

Šalvěj. Aromatická rostlina široce používaná při vaření, velmi bohatá na terapeutické vlastnosti a kterou lze bezpečně uchovávat ve vodě.

Dracaena. Schopnost přinášet peníze a štěstí je spojena s touto rostlinou. Ve většině případů se prodává přesně v nádobách na vodu.

Vodní hyacint. Tato vodní rostlina má velmi dlouhé černé kořeny a nemá stopku.

Filodendron. Má velmi velké listy a používá se hlavně k výzdobě kanceláří a bytů. Může růst ve vodě a nevyžaduje zvláštní péči.

Basil. Jakkoli to může znít divně, bazalka může být pěstována také ve vodě.

Ivy. Existuje mnoho odrůd, ale nejvhodnější pro hydrokulturu jsou ty s malými listy. Odřízněte asi 20 cm stonku a polovinu ponořte do vody. Po několika dnech začne produkovat kořeny.

Pilea. Velmi odolná rostlina, která se přizpůsobuje mnoha různým prostředím, včetně hydrokultury.

Falagio. Tuto velmi běžnou pokojovou rostlinu lze pěstovat ve vodě. Odřízněte list stonkem a ponořte jej do nádoby plné vody. Po několika týdnech začne produkovat kořeny.

Švédský břečťan. Může dosáhnout výšky 50 cm, má vláknité kořeny a listy jsou šťavnaté. Tato rostlina snadno roste ve vodě.

Sladký brambor. Tato rostlina je velmi dekorativní. Stačí dát kousek sladkého bramboru do sklenice s vodou a počkat, až vydá první listy.

Tulipány. I když je obtížné je zvládnout uvnitř, mohou být také pěstovány a kveteny ve vodě.

Rosemary. Tuto velmi užitečnou aromatickou rostlinu lze podle výše popsaných pokynů chovat také ve vodě.

zdroj: rimedio-naturale.it