18 způsobů použití jablečného octa, o kterých jste nejspíše nevěděli

Jablečný ocet je mnohem víc než klasické koření do salátů. Tento vynikající přírodní produkt, zabalený do sloučenin a živin, může být použit jako alternativa k čisticím chemikáliím a může být také prospěšný pro naše zdraví.

Ocet se používá velmi často a umožňuje nám ušetřit spoustu peněz. Zde je 18 způsobů použití octa, o kterých jste nevěděli a které by vám mohly změnit život.

První použití

Vypusťte veškerou nahromaděnou vodu a poté nalijte do umyvadla asi 180 gramů sody bikarbóny a 250 ml bílého octa. Nechte 10 minut působit a poté zalijte vroucí vodou.

Druhé použití

Smíchejte půl litru teplé vody s litrem octa. Aplikujte na vlasy po dobu 10 minut, poté je opláchněte a umyjte jako obvykle. Kromě toho, že vlasům dodáte lesk a objem, pomůže v boji proti lupům.

Třetí použití

Namočte hadřík do roztoku ze dvou stejných dílů octa a olivového oleje a poté jej otřete dřevěnými povrchy, abyste odstranili vodní skvrny.

Čtvrté použití

Ocet je vynikající pro čištění a dezinfekci povrchů koupelen. Pomáhá odstraňovat skvrny ze sprchy nebo vany, ale také z toalety a dlaždic.

Páté použití

Namočte vatový tampon do octa a vtírejte jej do oblastí často navštěvovaných mravenci – bude je držet stranou.

Šesté použití

Rezavé nástroje namočte na několik dní do misky plné octa, poté je opláchněte vodou a dobře osušte.

Sedmé použití

Smíchejte dva stejné díly vody a octa a použijte roztok k vyčištění chladničky. Chcete-li odstranit zápach, vložte nádobu s octem do chladničky a nechte ji působit asi 2 dny.

Osmé použití

Před vložením tmavě zbarveného prádla do pračky jej namočte na asi 30 minut do octa – pomůže vám to během praní nevyblednout.

Deváté použití

K odstranění skvrn od jídla (například oleje nebo mastnoty) přidejte do mikrovlnné trouby roztok 250 ml vody a 150 ml octa – pomůže to rozpustit skvrny a eliminovat pachy.

Desáté použití

Na úpal si namažte trochu octa, abyste zmírnili bolest.

Jedenácté použití

Bílý ocet pomáhá odstraňovat minerální usazeniny, které vápencová voda uvolňuje na moka. Naplňte moku vodou, přidejte 60 ml octa, přiveďte k varu, poté nechte vychladnout a dobře opláchněte.

Dvanácté použití

Smíchejte dvě lžíce cukru a dvě lžíce octa v půl litru vody. Ořízněte stonky květin a nezapomeňte měnit vodu každých 5 dní.

Třinácté použití

Nalijte 150 ml bílého octa do 2 litrů teplé vody, abyste podlahy důkladně očistili. Chcete-li odstranit skvrny z koberců, smíchejte dva stejné díly octa a tekutého pracího prostředku, poté použijte kartáček na zuby a lehce vydrhněte. Nakonec plochu očistěte vlhkým hadříkem.

Čtrnácté použití

Bundy, boty, křesla nebo jiné kožené výrobky můžete očistit smícháním octa a lněného oleje. Povrch dobře vydrhněte a poté roztok odstraňte hadříkem.

Patnácté použití (Skvrny od potu)

Abyste se jich zbavili, asi 15 minut před umytím je přímo nalijte čistým bílým octem.

Šestnácté použití

Aplikujte ocet přímo na houby, abyste je vyloučili. Pokud jsou houby na nohou, můžete je namočit na 30 minut do umyvadla s roztokem jedné části octa a pěti vody.

Sedmnácté použití

Ocet je vynikající přírodní náhrada za herbicidní přípravky. Chcete-li se zbavit nežádoucích rostlin, můžete také bezpečně použít ocet.

Osmnácté použití

Vnitřní použití. Doporučujeme 2-3 čajové lžičky jablečného octa do 250 ml vlažné vody. Zlepšíte tím nejen své trávení, ale hlavně i imunitu. Doporučujeme 2x denně ráno ihned po probuzení a večer před spaním.

zdroj: rimedio-naturale.it