22 skvělých důvodů, proč ráno pít vodu s citronem na prázdný žaludek

Citron je běžné, levné, snadno dostupné a nejrozšířenější citrusové ovoce. Jeho charakteristická chuť a osvěžující vůně z něj činí oblíbené ovoce pro nápoje. Používá se do limonád, nealkoholických nápojů, koktejlů a čaje. 

Má dlouhý seznam výhod. V Indii se používá jako lék na mnoho zdravotních problémů. Citron je tedy oblíbené citrusové ovoce, které lze použít různými způsoby. Může být použit s dalšími prospěšnými přísadami, jako je med, sůl atd., Aby se zlepšily jeho výhody.

Jak připravit citronovou šťávu

1. Probuďte se.

2. Jděte rovnou do kuchyně a nalijte sklenici vody pokojové teploty (pokud máte zažívací potíže, použijte horkou vodu).

3. Rozkrojte citron na polovinu (nepoužívejte balenou citronovou šťávu, protože může obsahovat siřičitany, na které je mnoho lidí alergických).

4. Stiskněte šťávu z citronu přímo do sklenice vody. Voda by měla být zakalená.

4. Pijte.

5. Opakujte další ráno atd.

22 Důvod, proč ráno pít citrónovou vodu s prázdným žaludkem

1. Voda s citronem pomáhá bojovat s infekcemi dýchacích cest, bolestmi v krku a zánětem mandlí. To je způsobeno protizánětlivými vlastnostmi citronu.

2. Citron obsahuje skvělý zdroj vápníku, hořčíku, draslíku, kyseliny citronové, fosforu atd.

3. Pití citronové vody pomáhá předcházet množení a růstu patogenních bakterií, které způsobují nemoci a infekce.

4. Voda s citronem napomáhá správnému fungování nervového systému (protože citron má vysoký obsah draslíku). Deprese a úzkost jsou často důsledkem nízké hladiny draslíku v krvi. Nervový systém potřebuje dostatečné množství draslíku, aby zajistil udržitelné signály do srdce.

5. Voda s citronem může pomoci snížit krevní tlak. Denní příjem jednoho citronu může snížit vysoký krevní tlak o 10%.

6. Voda s citronem vytváří v těle alkalizující účinek. I když ho vypijete bezprostředně před jídlem, může tělu pomoci udržovat vyšší hladinu pH. Čím vyšší je pH, tím více je vaše tělo schopné bojovat s nemocemi.

7. Voda s citronem je dobrá pro pokožku. Vitamin C v citronu, zlepšuje naši pokožku omlazením těla. Pravidelné pití vody s citronem (každé ráno) zlepší stav vaší pokožky.

8. Voda s citronem pomáhá zředit kyselinu močovou, která vede k bolesti kloubů a dny.

9. Voda s citronem je prospěšná pro těhotné ženy. Jelikož jsou citrony nabité vitamínem C, působí jako adaptogen, který pomáhá tělu vyrovnat se s viry, jako jsou nachlazení. Vitamin C dále napomáhá tvorbě kostní tkáně nenarozeného dítěte. Současně díky vysokému obsahu draslíku pomáhá směs vody s citronem formovat buňky mozku a nervového systému dítěte.

10. Voda s citronem zmírňuje pálení žáhy. Za tímto účelem smíchejte lžičku citronové šťávy v půl sklenici vody.

11. Voda s citronem pomáhá rozpouštět žlučové kameny, ledvinové kameny, pankreatické kameny a usazeniny vápníku.

12. Voda s citronem dodává tělu elektrolyty, které vaše tělo hydratují. Protože citrony obsahují dobré množství elektrolytů, jako je draslík, vápník a hořčík.

13. Voda s citronem je dobrá pro klouby, snižuje bolest kloubů a svalů.

14. Citron pomáhá chránit naše tělo před nedostatkem imunitního systému, protože je bohatý na vitamín C.

15. Pití citronové vody pomáhá udržovat hladinu pH v těle.

16. Citrony působí jako silné antibakteriální činidlo, protože obsahuje pektinová vlákna, která jsou prospěšná pro tlusté střevo.

17. Pití citronové vody v ranním prázdném žaludku pomůže odplavit toxiny.

18. Teplá voda s citronem pomáhá trávení, protože citron obsahuje kyselinu citronovou. Interaguje s jinými enzymy a kyselinami, které snadno stimulují sekreci žaludeční šťávy a trávení.

19. Játra produkují více enzymů z vody s citronem než z jakéhokoli jiného jídla.

20. Voda s citronem čistí játra. Citronová šťáva stimuluje játra k uvolňování toxinů.

21. Voda s citronem pomáhá při hubnutí. Citrony obsahují pektinové vlákno, které pomáhá potlačit chuť k jídlu. Studie prokázaly, že lidé s lepší zásaditou stravou zhubli rychleji.

22. Voda s citronem pomáhá při bolestech zubů a zánětu dásní.

Bonusové tipy

Voda s citronem předchází rakovině. To je způsobeno skutečností, že citrony jsou vysoce zásadité potraviny. Několik studií zjistilo, že rakovině nemůže v alkalickém prostředí prospívat.

Náš imunitní systém chrání naše tělo bojem proti nemocem. Slabý imunitní systém činí naše tělo náchylným k nemocem a infekcím. Teplá citronová voda má antibakteriální a antivirové vlastnosti, které bojují proti škodlivým bakteriím, plísním a virům, které způsobují nemoci a infekce. Jeho antioxidační vlastnost pomáhá eliminovat toxiny z těla.

zdroj: blogs.naturalnews.com