5 cvičení na zmírnění bolesti nohou, zad a kolen během několika minut

Nohy jsou nesmírně důležité pro celé tělo. Jsou nezbytné pro kontrolu rovnováhy, držení těla a pomoc při úlevě od bolesti v určitých oblastech těla. V průběhu času se zdraví nohou může zhoršit a bolestivá bude i chůze.

Naše rovnováha je přímo ovlivněna tlakem našich nohou. Pravidelná fyzická aktivita zvyšuje průtok krve a posiluje svaly. Adekvátní rovnováha nám umožňuje zaujmout zdravé držení těla, ve kterém jsou svaly a kosti dokonale vyrovnány. Níže navrhujeme cvičení ke zlepšení stavu vašich nohou, zmírnění bolesti zad , kolen a boků.

Zvedněte paty. Vyjděte po žebříku a nechejte si paty. Zapněte a vypněte nejméně 10krát, opakujte 4-6krát týdně. Vazy v blízkosti paty jsou velmi důležité pro zdraví nohou.

Prodloužení oblouku. Může zmírnit bolest v chodidle. Posaďte se na židli a položte jednu nohu na koleno. Popadněte prsty a jemně je přiveďte zpět. Tím se roztáhne šlacha a svalová tkáň, která spojuje patu s prsty. Opakujte 10krát pro každou nohu.

Roztažení prstu. Svaly prstů mají velmi důležitou funkci. Například palec zlepšuje rovnováhu a zvyšuje pružnost nohy. Naneste si na prsty prsty a zkuste je oddělit tak, že budete držet pozici po dobu 5 minut a opakovat 10krát pro každou nohu.

Cvičení s tenisovým míčkem. Aplikujte tenisový míček pod chodidlo a jemně na něj zatlačte. Opakujte jednu minutu a poté přepněte nohy. Tímto cvičením se aktivuje oběh.

Pohybující se předměty nohama. Jedná se o jednoduché cvičení, které lze provádět jak ve stoje, tak v sedě. Naneste na podlahu malý ručník a zkuste jej uchopit prsty na nohou. Opakujte 4 nebo 5krát pro každou nohu.

zdroj: rimedio-naturale.it