5 tajemství Japonců, jak být hubený, zdravý a dožít se vysokého věku

Přemýšleli jste někdy, proč jsou Japonci tak hubení, i když jedí tolik rýže? Jejich zdatnost je výsledkem mnoha zdravých návyků, od výživy až po fyzickou aktivitu. 

Níže uvádíme 5 tajemství Japonců, kteří jsou tak hubení, zdraví a dožívají se vysokého věku.

První tajemství

Porce zeleniny do všech jídel. Japonci jedí hodně rýže a dalších sacharidů, ale vždy je spárují s porcemi sezónní zeleniny. Tím je zajištěno, že se budou cítit plní tím, že budou méně jíst, a že dodají tělu všechny potřebné živiny.

Druhé tajemství

Pijí zelený čaj. Je to zdravý tradiční japonský nápoj. Není neobvyklé, že Japonci vypijí 3 šálky denně tohoto diuretického čaje, bohatého na antioxidanty a schopného zrychlit metabolismus.

Třetí tajemství

Nejí nasycené tuky. Tento druh tuku je skutečnou hanbou jídla, na které jsme bohužel zvyklí. Klobásy, rychlá občerstvení a další průmyslová jídla jsou bohaté na nasycené tuky, které jsou velmi škodlivé pro naše zdraví.

Čtvrté tajemství

Konzumují hodně omega 3. Nejběžnější bílkoviny v Japonsku jsou ty z ryb a mořských plodů. Tyto druhy potravin jsou bohaté na omega 3, které hrají zásadní roli ve zdraví mozku a srdce.

Páté tajemství

Pravidelně chodí pěšky. Japonci jsou aktivní lidé, kteří hodně chodí. Lidé mají tendenci vyhýbat se autu a chodit do práce pěšky, zatímco v poslední době je v módě móda podnikat alespoň 10 000 kroků denně.

zdroj: rimedio-naturale.it