TOP 7 využití kokosového oleje pro vaši krásu – podívejte se!

Kokosový olej, který se používá hlavně v kuchyni, je produktem, který si v posledních letech získal enormní popularitu v jiných oblastech, jako je kosmetika, díky mnoha vlastnostem a kvalitám.

Tato vynikající přírodní složka může být použita v nesčetných různých situacích, od vrásek po vzhled a zdraví vlasů, a může zaručit vynikající výsledky bez vedlejších účinků a bez poškození pokožky a vlasů.

Odličovač. Kromě odličování kokosový olej hluboce vyživuje a hydratuje řasy a pokožku. Naneste několik kapek olivového oleje na obličej a použijte jej, jako by to byl odličovač.

Na pokožku. Kokosový olej a cukr jsou kromě dvou ingrediencí pro přípravu dezertů přeměněny na dokonalý exfoliant pro pokožku. Olej zvlhčuje a odstraňuje nečistoty na pokožce, zatímco cukr pomáhá proti ucpání pórů. Smíchejte dvě stejné části kokosového oleje a cukru a použijte k odlupování pokožky.

Maska na vlasy. Naneste trochu kokosového oleje od středu pramenů ke koncům, poté ho nechejte asi hodinu před opláchnutím odpočívat. Tato maska ​​pomáhá zvlhčit vlasy a přidat objem.

Vrásky. Díky svým antioxidačním vlastnostem je kokosový olej jedním z nejúčinnějších prostředků proti vráskám. Naneste malé množství na celou tvář a před opláchnutím velkým množstvím vody počkejte 20 minut.

Balzám na rty. Smíchejte dvě stejná množství kokosového oleje a včelího vosku a vytvořte přírodní balzám na rty, který hydratuje a předchází poškození.

Psoriáza. Malé množství kokosového oleje aplikovaného přímo na postiženou oblast pomáhá zmírnit a léčit psoriázu.

Suché paty. Díky své pomalé absorpci pomáhá kokosový olej eliminovat suché, popraskané paty. Aplikujte ji každou noc před spaním a noste ponožky.

zdroj: rimedio-naturale.it