8 tipů díky kterým dokážete omezit stres a zlepšit zdraví

Téměř každý člověk, ne-li všichni, si prochází úzkostí a stresem. Mnoho stresu má tendenci výrazně ovlivnit naše duševní zdraví a celkovou pohodu. Tento článek obsahuje několik tipů, jak se zmírnit stres a zlepšit své zdraví.

Stres lze popsat jako pocit emočního nebo fyzického napětí. Dochází k tomu, když jsou jednotlivci zahlceni různými úkoly a požadavky. Se stresem bojujeme téměř denně, kdy žonglujeme mezi různými povinnostmi. Co s tím tedy dělat? Podívejte se na 8 způsobů jak stres zmírnit.

  1. Meditace

Výzkumy prokázaly, že meditace napomáhá zmírnit stres. Meditace nenapomáhá k očištění vaší mysli, spíš se jedná o nastolení klidu mysli. Vše, co děláte, je že se soustředíte na dýchání a pocity ve svém těle. Dýchání je klíčové, pokud jde o zvládnutí emocí, což povede k vyhnutí se úzkostem. Výhody meditace jsou prokázány, takže pokud potřebujete zmírnit stres, musíte meditovat.

  1. Snižte příjem kofeinu

Kofein najdete v kávě, čokoládě a různých energetických nápojích. Zvýšená hladina kofeinu může vést ke zvýšeným hladinám úzkosti. Lidé mají různé limity na množství kofeinu, které mohou užít. V případě, že vám kofein způsobuje úzkost, měli byste uvažovat o snížení jeho příjmu.

I některé výzkumy odhalily, že káva může být zdravým nápojem, pokud se užívá střídmě. Pokud se rozhodujete mezi kávou a energetickým nápojem, zkuste třetí možnost a tou je zelený čaj. Obsahuje méně než polovinu kofeinu obsaženého v kávě a má zdravé antioxidanty. Navíc obsahuje theanin, který může uklidnit vaše nervy.

  1. Snažte se vyhnout prokrastinaci

Jedním ze způsobů, jak relaxovat, je vyhnout se prokrastinaci. Přemíra otálení může mít za následek stres, který může negativně ovlivnit vaši celkovou pohodu. Vždy se snažte připravit si seznam úkolů, který bude seřazen sestupně. Buďte realističtí se svými lhůtami a propracovávejte se seznamem. Dopřejte si dostatek času, jelikož přechod z úkolu na úkol může být také stresující.

  1. Snižte čas strávený na sociálních mediích

Pokud jde o to, jak se rychle zbavit stresu, dalším doporučeným způsobem je snížení užívání sociálních medií. Využití lajků na Instagramu jako ukazatele úspěchu způsobí, že se nebudete cítit naplněni a budete to vyžadovat o to více. A to vám způsobí opět spoustu stresu.

Sociální média nejsou skutečná. Lidé je používají k předvádění pozitiv v jejich životě, která může jiná osoba závidět. Pokud tedy chcete zmírnit stres, vyhýbejte se všem platformám sociálních medií. Některé aplikace vám umožňují deaktivovat vybraná sociální média, takže se budete moct soustředit na jiné důležité věci. Díky tomu bude mít mozek možnost soustředit se na jeden úkol.

  1. Dělejte, co máte rádi

Máme ve zvyku upřednostňovat práci, aniž bychom si vyhradili čas na volnočasové aktivity a hry. Někdy nám připadá, že dělání něco pro zábavu, nemusí být konstruktivní. Volný čas je však velmi důležitý. Je nezbytné udělat si čas na aktivity, jako je hraní her, k úlevě od stresu.

Hrát na hudební nástroj, který se vám líbí, vytvářet nebo číst knihu, je prospěšné. Například si můžete vzít s kamarádem deku a piknik do parku a jen tak sledovat ostatní. To vše jsou možnosti, jak pečovat o naše duševní zdraví.

  1. Dostatek spánku

Všichni víme, že stres vás může zbavit spánku. Podobně může nepřítomnost spánku vyvolat stres. Tento cyklus může výrazně ovlivnit celé tělo. Dostatečný odpočinek je jedním z přirozených způsobů, jak zmírnit stres. Snažte se spát alespoň 7 až 8 hodin denně.

  1. Jezte správné potraviny

Existuje korelace mezi úrovní stresu a správnou stravou. Kdykoliv nás souží různé problémy, máme sklon přehlížet správnou stravu a začneme jíst sladká nebo mastná jídla. Pokuste se držet dál od těchto potravin. Konzumujte dostatek ovoce a zeleniny. Také zařaďte do jídelníčku ryby, které obsahují omega 3, které mohou zmírnit příznaky stresu.

  1. Piště si deník

Zapište si své myšlenky a pocity. To pomůže uvolnit, všechny potlačené emoce. Netravte čas přemýšlením o tom, co napsat, nechte myšlenky proudit. Až skončíte, můžete popsaný papír klidně vyhodit.

zdroj: fitnessandpower.com