Blahodárné účinky medu na naše zdraví a hubnutí

Lidé používají včelí med po tisíciletí, aby se živili a dodávali tělu antioxidanty a další základní živiny. 

Tento vynikající přírodní produkt, který se dnes používá hlavně k oslazení, nám pomáhá udržovat zdraví tím, že je bohatý na širokou škálu antioxidantů. Zde jsou některé důležité výhody medu.

První výhoda

Účinným lékem na spaní 8 hodin rovně je jíst trochu medu se špetkou himálajské soli těsně před spánkem. Himálajská sůl obsahuje hořčík, který snižuje produkci kortizolu, zatímco med obsahuje antioxidanty potřebné k léčbě jater a dalších životně důležitých orgánů.

Druhá výhoda

Antibakteriální, antioxidační a antifungální vlastnosti medu z něj činí vynikající prostředek k léčbě lupů a dermatitidy. Rozpusťte trochu medu v horké vodě, aplikujte na pokožku hlavy lehkými masážemi, poté nechejte působit 3 hodiny a poté opláchněte velkým množstvím teplé vody.

Třetí výhoda

Med je skvělým zdrojem energie díky bohatství zdravých sacharidů, které nezpůsobují odrazy klasického cukru hned po počátečním výkyvu.

Čtvrtá výhoda

Tím, že dává více energie, nám med také pomáhá spalovat přebytečný tuk, zrychluje metabolismus a snižuje produkci stresových hormonů během spánku.

Pátá výhoda

Dvě čajové lžičky medu jsou dost před spánkem, aby zmírnily příznaky nepříjemného nočního kašle. Tento lék je bezpečný a účinný pro dospělé a děti starší jednoho roku.

Šestá výhoda

Med obsahuje druh sacharidů zvaný oligosacharidy, které mají antioxidační účinek schopný regulovat hladinu krevního tlaku.

zdroj: rimedio-naturale.it