Přírodní chia maska ke zvlhčení pokožky, regeneraci tkání a přirozeného lesku

Pokud jde o zvlhčení pokožky, regeneraci tkání a obnovení přirozeného lesku tváře, jsou kutilské masky vyrobené z přírodních ingrediencí vynikající možností, jak dosáhnout uspokojivých výsledků, aniž byste utratili jmění.

Jednou z nejúčinnějších ingrediencí pro výživu těla a ochranu pokožky je chia. Díky svým výživným vlastnostem a vysokému obsahu vápníku a hořčíku jsou tato semínka ideální pro ochranu a zvlhčení pokožky.

Složené živiny v chia podporují hojení, zpomalují stárnutí pokožky a vytvářejí bariéru, která chrání pokožku před vnějšími faktory, jako jsou bakterie a bakterie.

Níže navrhujeme recepty 3 masek na bázi chia ke zlepšení vzhledu pokožky a omlazení obličeje o 10 let.

Chia, avokádo a citronová maska

Tato maska ​​je ideální pro pokožku náchylnou k akné a dermatitidě. Avokádo je bohaté na vitamín E a mastné kyseliny, sloučeniny, které zvlhčují pokožku a vylučují odumřelé buňky. Citron, bohatý na vitamín C, má silné antioxidační vlastnosti, které eliminují skvrny na pokožce.

Potřebuješ:

  • 1 mleté ​​avokádo
  • 5 lžící chia
  • 3 kapky levandulového oleje
  • 6 kapek citronové šťávy

Smíchejte všechny ingredience dohromady, dokud nezískáte homogenní směs. Naneste masku na obličej a nechte ji 10 minut odpočívat, poté opláchněte velkým množstvím teplé vody.

Tuto kúru aplikujte večer, před spaním, dvakrát týdně.

Chia maska, kokosový olej a citron

Maska účinná při zvlhčení pokožky, odstranění skvrn a důkladném čištění. Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny a vitamin E, sloučeniny, které usnadňují produkci kolagenu a elastinu.

Potřebuješ:

  • 100 ml kokosového oleje
  • 1 lžíce citronové šťávy
  • 2 lžíce chia

Nalijte všechny přísady do nádoby a dobře promíchejte, dokud se nespojí dohromady. Naneste na očištěný obličej a nechte ho asi 20 minut odpočívat. Nejlepších výsledků dosáhnete třikrát týdně.

Chia a růžová vodní maska

Toto ošetření pomáhá snížit podráždění obličeje, zabránit vzniku vrásek a chránit pokožku před infekcemi a bakteriemi. Růžová voda je jedním z nejlepších přírodních tonik pro pokožku.

Potřebuješ:

  • 1 lžíce chia
  • 200 ml vody
  • 100 ml růžové vody

Semena chia nechte asi 4 hodiny máčet ve vodě, poté několik minut přivedete k varu a nechejte vychladnout. Poté semínka sceďte a přidejte do růžové vody.

Naneste směs na čistý obličej a před opláchnutím nechejte působit 15 minut. Tuto masku nanášejte jednou týdně.

Pamatujte, že důslednost je klíčem k co nejrychlejšímu zobrazení výsledků.

zdroj: rimedio-naturale.it