Co se stane s vaším tělem, když každý den sníte hrst vlašských ořechů

Tyto ořechy jsou populární super-potravina, která může pomoci snížit riziko vzniku mnoha nemocí, a to i srdce. Jsou skvělé pro mozek a udržují zdravou hladinu cholesterolu a mají vysoký obsah dobrých tuků. Níže uvádíme nejdůležitější výhody vlašských ořechů.

Mnozí věří, že díky bohatosti zdravých tuků jsou ořechy příliš kalorické a nevhodné pro stravu: nic se nemůže pokazit. Tuky z vlašských ořechů jsou zdravé a nezbytné pro regeneraci buněk a další tělesné procesy a mohou nám také pomoci zhubnout.

Tyto ořechy jsou dobré pro mozek, díky omega 3 mastných kyselin rovněž bohaté na bílkoviny, ořechy jsou vynikající náhrada potravin rostlinného původu.

Vlašské ořechy také obsahují omega 6 mastné kyseliny, které se obvykle nacházejí v tučném mase. Spolu s omega 3 podporuje tento druh tuku regeneraci organismu.

Tím však výhody ořechů nekončí – toto sušené ovoce je skvělé pro zlepšení zdraví kostí. Vlašské ořechy, bohaté na živiny, podporují zdraví mozku tím, že ho chrání před nemocemi, jako je demence a Alzheimerova choroba.

Vlašské ořechy jsou bohaté na antioxidanty, které jsou skvělé pro boj s volnými radikály v těle a pro potlačování jejich škodlivých účinků. Obsahují také melatonin, antioxidant, který nám pomáhá spát.

zdroj: rimedio-naturale.it