Co se stane s vaším tělem, pokud budete chodit každý den 30 minut

Když kráčíme, dáváme do pohybu celé tělo. Chůze není dobrá jen pro fyzické zdraví, ale také pro duševní zdraví, protože generujeme endorfiny, které nám pomáhají cítit se lépe.

Jedná se o snadné cvičení, které vám pomůže zůstat fit a zdravé. Mnoho lidí to neví, ale chůze je jedním z nejlepších cviků.

Když dosáhnete svižného a stabilního tempa, chůze vám poskytne stejné výhody jako cvičení kardiovaskulárního systému, zvyšuje srdeční frekvenci, posiluje svaly a spaluje kalorie.

Chůze vám pomůže zhubnout: lidé s nadváhou jsou nuceni spalovat kalorie. Chůze každý den je skvělý způsob, jak toho dosáhnout, a pomůže nám získat svalový tonus zvýšením schopnosti těla spalovat tuky.

Chrání srdce: každodenní chůze snižuje riziko srdečních chorob. Zvýšená srdeční frekvence podporuje normální čerpání krve oběhovým systémem a zlepšuje okysličování buněk. Chůze 30 minut denně může také pomoci předcházet hypertenzi.

Snižuje celulitidu: chodíte 30 minut denně, dosáhnete úžasných výsledků.

Prevence chronických nemocí: Chůze může prospívat cukrovce, astmatu a některým druhům rakoviny. tím, že to děláme každý den, posilujeme imunitní systém.

Zvyšte pocit pohody: i krátká procházka může poskytnout spoustu přirozené energie a je vynikající terapií pro boj s negativními emocemi.

zdroj: rimedio-naturale.it