Hořčík: řešení úzkosti, stresu a zlepšení vašeho spánku

Magnesium je základní živina, která se podílí na stovkách biochemických reakcí v lidském těle, od výroby energie na psychickou pohodu. Odhaduje se však, že přibližně polovina světové populace trpí nedostatkem hořčíku.

Hořčík může zlepšit naše duševní zdraví, zlepšovat mozkové kapacity a zabránit mnoha zdravotních stavů spojených s kognitivní poruchou.

Paměť. Hořčík podporuje synapse v hipokampu, struktuře mozku, která nám pomáhá uchovat si dlouhodobou paměť. Díky hořčíku může mozek krátkodobě obnovit vzpomínky (kde jsme nechali klíče, vypnuli troubu, nákupní seznam atd.).

Učení. Hořčík usnadňuje komunikaci mezi nervovými buňkami, zlepšuje nejen paměť a náladu, ale také schopnost mozku lépe vnímat nové informace.

Stres. V době stresu dochází v našem těle ke zvýšení kortizolu. Tento přebytek poškozuje hipokampus, velmi důležitou strukturu mozku. Hořčík také působí na naše hormony, snižuje kortizol a pomáhá nám lépe reagovat na stres.

Alzheimerova choroba. Hořčík nemůže člověku zabránit v rozvoji Alzheimerovy choroby. Může však mít ochranný účinek, který snižuje jeho šance. Tento minerál zabraňuje hromadění plaků v hipokampu.

Úzkost. Hořčík dodává energii do mozku a je tak připraven na procházení okamžiky úzkosti, často doprovázenými nervozitou, nespavostí a únavou.

Zvyšte příjem potravin bohatých na hořčík a poraďte se s lékařem o potřebě suplementace jiným způsobem.

zdroj: rimedio-naturale.it