Jak pěstovat česnek v květináčích a mít nekonečný přísun

Česnek je jednou z nejjednodušších a nejlevnějších rostlin k pěstování v květináčích doma. Je základním prvkem kuchyně, má nespočetné zdravotní přínosy a je často používán jako přírodní lék.

Česnek má mnoho léčivých vlastností: je bohatý na dusíkaté látky, sodík, draslík, selen, vápník, hořčík, křemík, kyselinu fosforečnou, vitamíny C, D a B, fytosteroly a éterické oleje.

Obsahuje také alicin, který vzniká při mechanickém ničení rostlin, což znamená, že jeho drcením nebo drcením získáte maximální užitek z jeho vlastností. Studie prokázaly, že alicin má silný antibakteriální účinek, který rychleji léčí infekce.

pěstování česneku v květináči potřebujete pouze stroužek česneku, nádobu a půdu.

Vezměte nádobu a naplňte ji zeminou. Oddělte stroužky česneku a umístěte je do půdy svisle do hloubky asi 3 centimetry.
Umístěte nádobu do části domu, která je vystavena slunci, a zalévejte ji, až půda vyschne, jako byste to udělali u jakékoli jiné rostliny.

Jakmile dosáhne výšky 7–10 centimetrů, odřízněte rostlinu a nechte asi 2–3 centimetry, aby dorostla. Po nějaké době rostliny vyschnou a zhnědnou. Nadešel čas jej odstranit ze země, každý hřebíček vytvoří žárovku s několika hřebíky. Vezměte jeden z těchto klínů a postup opakujte.

zdroj: rimedio-naturale.it