Jak používat rozmarýn, aby se ztrojnásobila paměť a předcházelo Alzheimerově chorobě!

Rozmarýn se používá v mnoha receptů jen pro jeho lahodnou chuť. Málokdo však zná všechny jeho vynikající terapeutické vlastnosti. Nedávné studie ukázalyže aroma rozmarýnu má paměťové výhody.

Rozmarýn obsahuje éterické oleje, flavonoidy, fenoly, draslík, hořčík, zinek a měď. V přírodní medicíně se používá pro své povzbuzující a stimulační účinky. Je konzumován k léčbě respiračních, zažívacích potíží, menstruačních příznaků a k detoxikaci organismu.

Ve starověku byla tato rostlina známá jako „pamětní bylina“. Tak se tomu říká v Shakespearově Hamletovi, protože byl používán při pohřbech ke stimulaci paměti hostů.

K ověření vlastností rozmarýnu byl v roce 2003 proveden výzkum, který potvrdil jeho výhody pro paměť. Výzkum provedl International Journal of Neuroscience na vzorku 144 zdravých dobrovolníků a dospěl k závěru, že vdechování rozmarýnu významně zlepšuje kognitivní výkon a celkovou kvalitu paměti.

Novější studie ověřily vlastnosti esenciálního oleje z rozmarýnu a dospěly k závěru, že paměť se může zlepšit až o 75%.

Jak si užít výhody rozmarýnu pro paměť?

Můžete rozdrtit několik větviček rozmarýnu a přivést je na několik minut k nosu. Denní vdechování jejích olejů pomůže stimulovat mozek.

Můžete také použít rozmarýnový éterický olej a dát ho do nosních inhalátorů. Tato léčba se často používá u pacientů, kteří podstoupili operaci mozku.

zdroj: rimedio-naturale.it