KURKUMA: protizánětlivá, chrání naše srdce a je královna v přírodní medicíně

Kurkuma je koření používá už tisíce let, jak v tradiční kuchyni v přírodní medicíně mnoha asijských kulturách. Má intenzivní žlutou nebo oranžovou barvu a charakteristickou chuť, která obohacuje pokrmy.

Kurkuma navíc nabízí četné terapeutické vlastnosti a výhody pro naše zdraví, fyzické i emoční. Zde je 8 zdravotních výhod kurkumy.

Kyselost žaludku. Kurkuma působí jako žaludeční tonikum, stimuluje sekreci žaludeční a pankreatické šťávy a podporuje trávení. Doporučuje se pro osoby trpící chronickou gastritidou, nechutenstvím nebo pomalým trávením.

Střevní stěna. Kurkuma pomáhá vylučovat plyny ze střev a uvolňovat koliku díky sloučeninám, jako je eugenol. Je to vynikající koření pro ty, kteří trpí nadýmáním nebo kyselou dyspepsií.

Játra. Toto koření chrání játra a působí jako tonikum na žlučník. Pomáhá eliminovat žlučové kameny, uklidnit záněty, podporovat odtok jater a prázdný žlučník.

Artritida. Lidé s revmatoidní artritidou nebo syndromem karpálního tunelu si mohou užívat protizánětlivé vlastnosti kurkumy, která zmírňuje příznaky a uklidňuje zánět.

Deprese. Kurkuma může být velmi užitečná proti depresi a stavům spojeným se smutkem. Toto koření snižuje hladinu stresu a zvyšuje produkci serotoninu.

Srdce. Sloučeniny obsažené v kurkumě pomáhají přirozeně snižovat špatný cholesterol a triglyceridy a předcházejí tak srdečním chorobám.

Respirační problémy. Kurkuma se po staletí používá k léčbě bronchitidy, a to díky svým anti-bronchiálním a protizánětlivým vlastnostem.

Rakovina. Výtažky z kurkumy se díky svým antioxidačním vlastnostem používají při protinádorové léčbě ke snížení tvorby rakovinných buněk v ústech, kůži a střevech. Jedná se však o výzkum prováděný v laboratoři: kurkuma absolutně nedokáže vyléčit rakovinu.

zdroj: rimedio-naturale.it