Nejmocnější bylinka proti nachlazení, bolesti kloubů a nadýmaní břicha!

Zázvor je kořenem hodně používají v tradiční čínské a indické medicíny. Balíček s terapeutickými vlastnostmi pomáhá předcházet a léčit řadu zdravotních stavů.

Kořen lze použít čerstvý i práškový a stačí malá dávka, abyste si užívali jeho vlastnosti. Doporučuje se konzumovat asi 2 gramy zázvoru denně, což odpovídá asi čajové lžičce.

Zvyšte svoji obranu

Zázvor obsahuje seskviterpeny, chemické sloučeniny, které bojují proti rhinovirům (jedné z hlavních příčin nachlazení). Pití zázvorového čaje pomáhá snižovat přetížení a další příznaky chřipky. Zázvor navíc obsahuje antioxidanty, které stimulují imunitní systém.

Zmírňuje bolesti kloubů

Zázvor může být užitečný při zmírnění bolesti a zánětu kloubů v případě artritidy. Tato výhoda je způsobena gingeroly, silnými protizánětlivými sloučeninami, které inhibují tvorbu zánětlivých cytokinů.

Zmírňuje bolesti svalů

Zázvorový čaj užívaný před cvičením pomáhá podporovat svalovou relaxaci a bolesti svalů.

Snižuje nadýmání břicha

Zázvor je známý svou schopností neutralizovat nevolnost, ale jeho výhody jdou ještě dále. Zázvor má karminační vlastnosti, které pomáhají eliminovat přebytečné plyny v zažívacím traktu, což je hlavní příčina nadýmání.

Zmírňuje menstruační bolesti

Nedávná studie ukázala, že zázvor je při úlevě od menstruační bolesti stejně účinný jako ibuprofen.

Zmírňuje bolesti hlavy a migrény

Zázvor inhibuje syntézu prostaglandinů, zabraňuje otokům krevních cév a reguluje tlak.

Zlepšete svou paměť

Zázvor by mohl zabránit nebo oddálit nástup Alzheimerovy choroby. Toto neurodegenerativní onemocnění je spojeno s přítomností amyloidních proteinů v mozku. Nedávná studie ukázala, že zázvor může chránit mozkové buňky před tvorbou těchto plaků.

zdroj: rimedio-naturale.it