Neuvěříte, co dokáže udělat pravidelná konzumace celeru s vaším tělem!

Celer se často ztrácí v potravinách a salátech mimo jiné zeleniny, hlavně proto, že na něm není nic zvláštního. Je však velmi výjimečné v tom, čeho můžete dosáhnout v našem těle. 

Pokud jste ho doposud milovali, bude vám teď ještě lépe! Podívejte se na jeho zdravotní přínosy pro naše tělo! 

1. Zlepšuje trávení

Obsahuje hodně vody a nerozpustnou vlákninu, takže reguluje stolici. Často se také používá jako diuretikum kvůli jeho čistícím vlastnostem, ale lépe se mu vyhnout v případě průjmu. Snězte to, než půjdete spát, abyste ze sebe vypláchli toxické látky!

2. Ulevuje a uklidňuje

Celer zklidňuje záněty, zejména v kloubech, díky svým antioxidačním polyfenolům. Může nám také pomoci při astmatu. Kyselina salicylová v něm působí fantasticky proti akné.

3. Regulujte acidobazickou rovnováhu

Můžeme vyrovnat hladinu pH těla tím, že jíme hodně celeru, abychom zabránili překyselení.

4. Snižuje vysoký krevní tlak

Účinné látky zvané ftalid jsou hojně obsaženy v celeru. Zlepšují cirkulaci nejméně o 14% a snižují hladinu stresových hormonů v krvi, takže mohou zajistit rovnoměrnější průtok krve.

5. Snižuje špatný cholesterol

LDL cholesterol může způsobit vysoký krevní tlak. Celer obsahuje složku zvanou butylftalid, která mu dodává chuť a aroma, ale je také velmi účinná při snižování hladiny cholesterolu. Konzumace dvou stonků celeru denně může snížit škodlivý cholesterol o 7%.

6. Podporuje zdraví očí

Celerové stonky mohou také poskytnout 10% vaší denní potřeby vitaminu A. Tento vitamin chrání oči a chrání je před očními chorobami souvisejícími s věkem. Celer také pomáhá udržovat zdraví očí s vysokou koncentrací polyfenolů.

7. Podporuje hubnutí

Dokonce i celá stonka celeru má pouze 10 kalorií a dostatek vody. Proto může být skvělý pro saláty a polévky. Nasycuje, aniž by z něj ztloustl.

8. Snižuje stres

Hořčík je dobře známý pro uvolnění stresu a celer ho obsahuje dostatek, aby výrazně snížil stres. Každých 100 mg obsahuje 10 mg hořčíku. Uklidňuje nervový systém prostřednictvím minerálů a éterických olejů, které obsahuje, takže pokud jíme večer, usneme snadněji.

9. Bojuje s rakovinou

Celer obsahuje flavonoid zvaný luteolin, který inhibuje růst rakovinných buněk, zejména v pankreatu a konečníku. Zpožďuje také vývoj buněk rakoviny prsu.

10. Osvěžuje sexuální život

Mysleli jste si, že celer je jednou z nej zeleniny? Obsahuje také dva feromony, androstenon a androstenol, které se uvolňují během žvýkání celeru a stimulují sexuální touhu.

zdroj: ketkes.com