Podívejte se, co se stane s vaším tělem 10 hodin po nalakování nehtů!

Každý ví, že příliš časté použití laku na nehty nehty vysuší a zažloutne. Nyní však také vyšlo najevo, že tato kosmetika má ještě vážnější nebezpečí, může dokonce ohrozit naše zdraví.

Neříkáme vám, abyste na lak na nehty navždy zapomněli, ale je dobré vědět, jaké látky v něm působí na vaše tělo!

Jaké je hlavní riziko pro lak na nehty?

Lak na nehty je nebezpečný, protože je toxický. Většina laků na nehty obsahuje následující přísady, které mohou vážně poškodit naše zdraví:

Toluen: Roztok, který vyhlazuje povrch laku na nehty a pomáhá konzervovat barviva. Může ovlivnit centrální nervový systém a způsobit problémy s plodností. Pokud nepoužíváte správný kvalitní lak na nehty, mohou se u vás mimo jiné objevit bolesti hlavy, mdloby, nevolnost.

Formaldehyd: Bezbarvý plyn, jehož funkcí je prodloužit trvanlivost laku na nehty. Každý, kdo je alergický, může dostat dermatitidu a dokonce popáleniny, když přijde do styku s formaldehydem. V závažnějších případech může také způsobit arytmie, záchvaty a rakovinu.

Dibutyl ftalát: Používá se jako vůně. Přítomnost této nebezpečné složky může způsobit endokrinní poruchy, gynekologická onemocnění a onemocnění dýchacích cest.

Vědci studovali 24 žen. Šest hodin po nalakování nehtů měla většina účastníků zvýšené hladiny difenylfosfátu, derivátu trifenylfosfátu, který se tvoří během metabolismu. Deset hodin po zahájení experimentu byly hladiny difenylfosfátu u všech účastníků již sedmkrát vyšší než normální hodnota. Tyto výsledky jsou velmi podnětné.

Jak si vybrat lak na nehty, který je zdravotně nezávadný?

Na některých lahvích s laky na nehty najdete speciální značení:

  • 5-Free: Označuje, že produkt neobsahuje formaldehyd a jeho deriváty pryskyřice (formaldehydová pryskyřice), toluen, dibutylftaláty a kafr.
  • 3-Free: Následující 3 škodlivé složky se v laku na nehty nenacházejí: formaldehyd, dibutylftaláty a toluen.

Než si koupíte lak na nehty, nejprve se podívejte na ingredience a nezapomeňte, že vaše zdraví je ve vašich rukou!

zdroj: kuffer.hu