Přírodní oleje, které eliminují vrásky, kožní skvrny a zarostlé vlasy

Použití přírodních olejů ke zlepšení vzhledu pokožky, vlasů a nehtů sahá dlouhou cestu zpět. Odpradávna ženy a muži využívali neuvěřitelných vlastností olejů k získání kosmetických výhod

Níže uvádíme seznam některých olejů, které jsou zvláště užitečné pro naši krásu.

Olivový olej. Používá se po staletí k čištění a výživě pokožky a dnes ji lze použít k odstranění všech stop make-upu. Zbytky make-upu ulpívají na částicích olivového oleje a lze je snadno odstranit. Smíchejte lžíci kastilského mýdla se 100 ml vody a 70 ml olivového oleje. Vmasírujte do suché pokožky a poté opláchněte.

Arganový olej. Tento olej, bohatý na mastné kyseliny, kyselinu linolovou a vitamin E, je vynikající pro zmírnění vrásek bez uzavření pórů. Olej zmírňuje záněty a bojuje proti volným radikálům. Smíchejte 2 lžíce arganového oleje s 1 mandlovým olejem a půl čajové lžičky vitaminu E. Naneste malé množství na obličej a krk.

Kokosový olej. Jeho mastné kyseliny pronikají do vlasů, zvlhčují a vyživují je. Zahřejte kokosový olej, poté naneste na všechny vlasy a nechte působit alespoň 20 minut. Kromě vyživování vlasů je kokosový olej světlejší.

Olej z čajovníku. Antibakteriální vlastnosti tohoto oleje jsou vynikající pro snížení skvrn na pokožce. Nalijte několik kapek tohoto oleje do nosného oleje (kokosového nebo olivového) a naneste přímo na pokožku.

Rozmarýnový olej. Blokuje záněty, které poškozují folikuly, a podporuje zdravý a rychlý opětovný růst vlasů. Smíchejte 2 lžíce jojobového oleje s 10 kapkami levandulového oleje a 5 rozmarýnu, naneste na suchou pokožku hlavy a před opláchnutím nechejte působit 30 minut.

zdroj: rimedio-naturale.it