Tyto protažení vám napraví páteř jednou provždy. Stačí 3 minuty denně!

Psoas svalu, také volal „ duše sval “, je nejdelší svalového systému a je nezbytné dát stabilitu v lidském těle. Pomáhá nám udržovat se v rovnováze, hýbat klouby a podporovat fungování orgánů břišní oblasti.

Východní kultury definovaly tento sval jako „sval duše“ kvůli jeho vztahu k centrálnímu nervovému systému. Když je sval spojen s bránicí, je také spojen s dýcháním.

Když je sval psoas napnutý, může ztvrdnout a způsobit bolesti zad a dolní části zad, stejně jako zažívací potíže a náladovost. Silný a pružný sval na druhé straně zmírňuje úzkost a stres. V tomto ohledu je možné provádět cílená cvičení, která uvolňují, protahují a odstraňují napětí ze svalu psoas.

První protažení

Ze stoje vykročte pravou nohou vpřed. Nyní se zaměřte na levou nohu, ohýbejte ji dolů, dokud nevytvoří pravý úhel. Zastavte se na několik palců, než se kolenem dotknete podlahy. Pamatujte: noha, která má být ohnutá, je levá, pravá noha se ohýbá odpovídajícím způsobem nikoli opačně. Nyní se vraťte do výchozí polohy zatlačením přední nohou, to je doprava.

Druhé protažení

Lehněte si na záda a otevřete paže a vytvořte kříž. Dlaně se musí dotýkat podlahy. Zvedněte pravé koleno na levou nohu, otáčejte boky a nechte ho ležet na podlaze. Pravá noha musí tvořit pravý úhel, zatímco levá se nesmí ohýbat. Vydržte několik sekund a poté opakujte s druhým kolenem.

Třetí protažení

Lehněte si na záda a ohněte nohy. Přineste pravé koleno k hrudi pomocí rukou. Levá noha musí zůstat na zemi. Držte několik sekund a poté opakujte druhou nohu.

zdroj: rimedio-naturale.it