V jaké poloze spát, aby se zabránilo bolesti zad

Ti, kteří trpí bolestmi zad, jistě strávili bezesné noci kvůli bolesti a neschopnosti najít polohu, která nám umožní cítit úlevu. Špatný spánek mimo jiné zpomaluje a ztěžuje proces obnovy: tkáně se regenerují během noci.

Jaká je nejlepší poloha na spaní, pokud trpíte bolestmi zad? Odpověď je obtížná a ve skutečnosti neexistuje žádná konkrétní pozice. Vaše tělo bude přirozeně hledat pohodlnou polohu, když spíte, ale existují polohy, které se nedoporučují.

Břicho nahoru. Není to ideální místo, ale není to ani nejhorší. Pokud se této pozici prostě nemůžete vyhnout, položte si pod kolena polštář.

Břicho dolů. Není to nesprávná poloha, i když pro mnohé je to jediná, která vám umožňuje cítit úlevu. Chcete-li snížit bolest, položte si pod dolní část břicha polštář. Pokud je to možné, zkuste spát s malým polštářem pod hlavou.

Na boku. Ze všech tří je to nejlepší poloha, ale mezi nohy si musíte dát polštář. Pokud si chcete zvyknout na spaní v této poloze, zkuste použít obzvláště dlouhý polštář, který vám může sáhnout až pod hlavu.

zdroj: rimedio-naturale.it