V těle máte litry zadržené vody: Zde je 5 způsobů, jak se otoků co nejrychleji zbavit

Existuje mnoho příčin, které mohou vyvolat zadržování tekutin nebo hromadění tekutin v těle. Přestože je naše tělo tvořeno velkorysým množstvím vody, problém spočívá v nadměrné akumulaci, která může vést k vážným následkům pro naše zdraví.

Zde jsou některé vynikající přírodní prostředky pro zadržování tekutin.

Vyvarujte se soli. To neznamená, že to musí být odstraněno, ale musí to být sníženo. Existují potraviny s velmi vysokým obsahem soli, jako jsou maso, omáčky a balené výrobky. Zkuste si zvyknout na méně slaná jídla. Totéž platí pro cukr.

Fyzická aktivita. Cvičení je skvělé pro naše tělo a je-li prováděno důsledně, pomáhá mu ve všech jeho aspektech. Důležitou výhodou je to, co má na oběh a na vylučování kapalin.

Diuretická jídla. Existují potraviny, které mají velmi silné močopudné vlastnosti a pomáhají nám vylučovat tekutiny. Meloun, grapefruit, pomeranče, artyčoky, borůvky a nálevy, jako je zelený čaj, nám pomáhají bojovat proti zadržování tekutin.

Potraviny bohaté na draslík. Tento druh jídla nám pomůže zmírnit zadržování tekutin. Draslík je součástí elektrolytů, které jsou odpovědné za regulaci krevního tlaku a vylučování tekutin.

Potraviny bohaté na hořčík. Tato živina je také důležitá pro eliminaci přebytečných tekutin. Nachází se v ovesu, sušených bylinách, lněných semínkách a slunečnicových semínkách

zdroj: rimedio-naturale.it