Význam vitaminu D pro imunitní systém a jeho doplnění

Úkolem imunitního systému je chránit lidské tělo před agresí virů, bakterií, hub nebo jiných patogenů nerozpoznaných tělem.

Zatímco je zapotřebí více studií, abychom se ponořili do souvislosti mezi vitaminem D a imunitním systémem, různé výzkumy naznačují, že zdravé množství tohoto vitaminu by mohlo pomoci předcházet onemocněním dýchacích cest.

Nedávná studie zahrnující 11 000 lidí ukázala obecný přínos vitaminu D v prevenci onemocnění dýchacích cest.

Naše těla potřebují adekvátní hladiny vitaminu D k produkci antimikrobiálních proteinů, které ničí viry a bakterie. Nízké hladiny vitaminu D snižují produkci těchto proteinů, což nás činí náchylnějšími k infekcím.

Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádné klinické doporučení ohledně užívání vitaminu D ke zlepšení obranyschopnosti, i když je důležité se ujistit, že nemáte nedostatek.

Vitamin D se vyskytuje v tučných rybách, jako je losos, mléko a jiné potraviny obohacené vitaminem sám. Dokonce i vystavení slunci nám umožňuje zvýšit produkci vitaminu D v našem těle.

V zimních měsících, kdy je vystavení těla slunci sníženo, máme tendenci mít nižší hladinu vitaminu D. Krevní test nám může pomoci určit, zda máme odpovídající hladinu vitaminu D.

zdroj: rimedio-naturale.it